בית חינוך אביב - האנתרופוסופי של תל אביב - בית הספר המנגן

בית הספר המנגן - מידע להורים

"ביה"ס המנגן" שלנו, פועל זו השנה החמישית. מטרתו העיקרית של ביה"ס המנגן היא לאפשר לילדים ללמוד נגינה במסגרת פרטנית, או בקבוצות קטנות . בחירת כלי אישי מתאפשרת מכתה ג'. לימודי הנגינה בביה"ס המנגן מעשירים את העשיה המוזיקלית בחיי ביה"ס בשיעורי המוזיקה, בבניית הרכבים, בהצגות אירועים מוזיקלים ועוד.

במהלך השנה ביה"ס המנגן יציע בנוסף, פעילות מוזיקלית קבוצתית ויקים הרכב נגינה בית ספרי ומקהלה.

חשוב לציין כי ביה"ס המנגן מיישם את התפיסה החינוכית המוזיקלית של חינוך ולדורף ופועל מתוך הבנה שיש שלב מתאים למפגש של הילד עם כל כלי. אנחנו מזהים זאת בהתבוננות על הילדים, ורואים שוב ושוב שמפגש מוקדם מידיי של הילד עם כלי שלא בשלב המתאים, מייצר חוויה לא טובה ומיותרת. אין סיבה למהר או לזרז את ההתפתחות של הילדים, אנחנו רוצים לאפשר להם להתפתח בקצב הנכון ולמפגש עם הכלי יש משקל רב בנושא הזה.

במסגרת קונצרט חשיפה של הכלים והמורים ובשיעורי ההדגמה שנערכו בכיתות, פרסנו בפניכם ובפני הילדים את השערים ההולכים ונפתחים מכתה לכתה במסע המוזיקלי- חשפנו בפניכם ובפני ילדיכם את הכלים השונים שעומדים לבחירתם, השנה, במסגרת ביה"ס המנגן, ואת שערי הכניסה וההצטרפות של הכלים השונים בכל שנה. להלן הפירוט:

כיתה ג' - (כלי קשת) כינור , ויולה וצ ' לו (חליליות, פסנתר) בתיאום ובדיקה מול המחנכ/ת והמורה לפסנתר(כלי נשיפה) בהמשך.
כיתה ד' - כלי הקשה (לא כולל תופים) כלי נשיפה (בהמשך סקסופון - וקלרינט, לא כולל חליל צד)
כיתות ה' ו' ז' - חלילית אלט, פסנתר (חליל צד וגיטרה בהמשך)

התאמת כלי שיעור ניסיון: עד סוף דצמבר המורים יפגשו את הילדים לשיעורי ניסיון של 15-30 דקות, להתאמת הכלי. אנא פנו אליהם ישירות כדי לתאם שיעור ניסיון.

מי שמתקשה לקבל החלטה ניתן להתייעץ עם מחנך/ת הכיתה.

המורים של ביה"ס המנגן :

מריה חרמוני, כינור + ויולה. טל' 050-9066084
מנגנת בכינור מגיל 6 , למדה באקדמיה למוזיקה בתל אביב. ניגנה בהרכבים קאמריים וכסולנית. בעלת נסיון של למעלה מ- 10 שנים בהוראת נגינה בכינור ובויולה, לילדים ולמבוגרים, במסגרות שונות בארץ ובמסגרת פרטית.
בוגרת מסלול פסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי במכללת סמינר הקיבוצים ועוסקת, בין היתר, בטיפול במוזיקה.
לאתר האישי של מריה חרמוניבו בו תוכלו להתרשם עוד ולשמוע מהורים ומתלמידים: http://nagen.co.il

נטע ארמאי, צ 'לו + חליליות. טל' 052-8915529
בוגרת האקדמיה למוזיקה ע"ש רובין בתל אביב , סיימה תואר ראשון בצ 'לו ותעודת אומן בעוגב. הופיעה בארץ ובחו"ל עם הרכבים שונים בצ 'לו, חלילית ועוגב. סיימה שנה שנייה בסמינר לחינוך וולדורף ברמת גן. כיום מלמדת מוזיקה בכיתות ו ' ז ' במסלול -אנתרופוסופי בנס ציונה, ומלמדת נגינה בצ'לו ובחליליות בבית ספר "זומר".

מריאנה טודור, פסנתר. טל' 054-4209939
מלווה בפסנתר את שיעורי האוריתמיה שלנו בביה"ס. מורה לפסנתר בוגרת תואר שני באוניברסיטה למוזיקה בבוקרשט רומניה.
מלמדת את כל הגילאים במסגרות שונות ברחבי הארץ. "אשמח לקחת אתכם עמי למסע מופלא ולטייל בין תקופות הברוק לצלילי באך, דרך יצירות מתקופות קלאסית ורומנטית ועד לתקופתנו עם יצירות עכשוויות ומגוונות."

אלכס רוטמן, כלי הקשה. טל' 054-7321313
נגן תופים וכלי הקשה מנוסה, גדל בתזמורת נוער בצפון הארץ, שירת כנגן בתזמורת צה"ל . מנגן על כל סוגי כלי ההקשה. מנגן בהרכבים בינלאומיים. היה חבר בלהקת אוברטון. מנגן כרגע בהרכב הבינלאומי פוטוטקסיס. טכנאי, נגן הקלטות ומרצה לסאונד. כיום מתעסק בהפקת מוסיקה לסרטים ומנהל הרכבים.

בהמשך יצטרפו אלינו מורה לגיטרה ומורה לכלי נשיפה.

הרכב ביה"ס - במידה ותהיה התעניינות וכמות מינימלית של תלמידים, נוכל להפעיל כהמשך לשנה שעברה הרכב מוסיקלי אשר יכלול תלמידי כיתות ה'-ז', אשר יבצע שירים מוכרים ויצירות בעיבודים מיוחדים לכלים שישתתפו, ויופיע במסגרות הבית ספריות כגון טקסים, חגי חודש, ובמופעים נוספים שיתווספו השנה. מהות העבודה בהרכב קשורה לעבודת צוות, ולכן יושם על כך דגש מיוחד כגון תרגול עבודת צוות דרך מוסיקה. העבודה בהרכב דורשת מחויבות, התמדה ואימונים על הכלי והפירות שלה יתבטאו בעומק ובאיכות של המוסיקה שיפיק ההרכב. אנו נבחן את האפשרות להפעלת ההרכב המוסיקלי, כחודש וחצי לאחר תחילת בי"ס מנגן בינואר – 2017 .

מקהלת ביה"ס - אנו בוחנים את האפשרות להקמת מקהלה - לילדים אוהבי השירה מכיתות ד ' עד ז'.
המקהלה תבצע קאנונים, שירים בקולות, שירים מוכרים וקלאסיים ותופיע בכל המסגרות הבית ספריות הנ"ל ) טקסים, חגי חודש, ובמופעים נוספים שיתווספו השנה (בדומה לעבודת ההרכב, מהות העבודה במקהלה גם היא מושתתת על עבודת צוות. גם במקהלה תהיינה סדנאות שקשורות בקצב, שילוב של אומנויות אחרות ומוסיקה, דימיון, עבודת צוות, גילוי הקול ועוד.

רישום ותשלום: הרישום לבית הספר המנגן יעשה במזכירות ביה"ס, אצל שיר או אורלי, לפני תחילת הלימוד. מומלץ לפנות להתייעצות ולקבלת פרטים למחנכ/ת או לשיר רכזת בי"ס מנגן – עלות שיעורי הנגינה 80 ש"ח ל 45 דקות + 200 ₪ תשלום חד פעמי.

תלמידי כיתה ג', מפאת גילם, אינם יכולים להשאר ללא השגחה עד תחילת שיעור הנגינה (אלא אם כן השיעור הוא מיד בתום הלימודים וההורה מגיע מיד לאחר מכן לאסוף את הילד) ולכן מחויבים להיות במסגרת הצהרון או לקחת צהרון חד יומי לאותו היום, במחיר מוזל של 160 ש"ח לחודש (כולל ארוחת הצהריים ופעילות עד תחילת שיעור הנגינה, אך לא כולל עלות השיעור) .


מתעניינים יכולים לפנות לרכזת בי"ס מנגן שיר, במייל – menagen@antro-tlv.org
 
 
בית חינוך אביב, הכפר החקלאי מקווה ישראל. כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 4454 תל אביב, מיקוד 6104302  טלפון: 072-2422999, פקס: 03-6813002 , מייל: aviv@antro-tlv.org