בית חינוך אביב - האנתרופוסופי של תל אביב - נהלי בטיחות בבית חינוך אביב

נהלי בטיחות בבית חינוך אביב

דצמבר 20016

האחריות על בטחון הילדים במתחם מוטלת על כל אנשי צוות, ובמיוחד על שמחה המאבטחת שלנו, המלווה אותנו במסירות זו השנה השישית. תפקידה של שמחה הוא בראש וראשונה לדאוג לשלום הילדים ולהגן עליהם. אנא השמעו להוראותיה, שתפו פעולה עם בקשותיה והתייחסו בכבוד לפניותיה אליכם.

להלן כללי הבטיחות עליהם עלינו להקפיד. אנו מבקשים כי תקדישו מזמנכם לקרוא אותם ולקיים את הרשום בהם, למען בטיחות ילדינו.

1) במהלך יום הלימודים, השער החשמלי הרחב הינו שער לכניסת ויציאת כלי רכב בלבד. הולכי רגל ורוכבי אופניים מתבקשים להכנס ולצאת דרך שער הולכי הרגל הצמוד לו. שער זה פתוח בין 07:30 -15:50. השימוש בו הוא באמצעות קוד: 3216# (זהה לקוד של השער הפנימי למתחם בית החינוך).

בשאר שעות היממה (לפני או אחרי יום הלימודים) השער נעול, ובשעות אלה בלבד, הכניסה והיציאה מהמתחם, גם להולכי רגל ורוכבי אפוניים, הינה דרך השער החשמלי הרחב.

2) אם השער סגור, יש להימנע מצפירות לצורך פתיחת השער. שער הרכבים החשמלי פתוח בד"כ בשעות הגעת התלמידים בבוקר ובשעות סיום הלימודים. במידה והשער סגור, יש לחייג למספר 055-2268865 על מנת לפתוח אותו. (יש להירשם במזכירות ביה"ס לפני השימוש הראשוני על מנת שמספר הנייד ממנו מחייגים יופיע במערכת ויפתח את שער). שמחה המאבטחת נמצאת לעתים בפטרול בשטח ביה"ס ולא נמצאת לייד השער.

3) השער החשמלי מיועד למעבר שני רכבים במקביל, כאשר הוא פתוח לרווחה (רכב יוצא ורכב נכנס). רכבים יוצאים צריכים להיצמד לימין ורכבים נכנסים, לצד שמאל. במידה ואתם יוצאים מהמתחם, המתינו לפתיחתו המלאה של השער, על מנת לא לחסום את הנתיב לרכבים נכנסים.

4) אין לעצור סמוך לשער או בכל שטח אחר שאינו מגרש החניה. לאחר מעבר השער החשמלי, יש לפנות מייד שמאלה לשטח מגרש החניה. בשעות העומס מגיעים עשרות רכבים לשטח בית החינוך, וכל עצירה סמוך לשער (אפילו לזמן קצר לצורך הורדת ילדים או שיחה) מעכבת כניסת ויציאת רכבים אחרים ומסכנת את שלום הילדים שנאלצים לפלס דרכם בין כלי הרכב.

5) עם הכניסה למגרש החניה, יש להקפיד ולנהוג בהתאם לסימונים ולשילוט. הכניסה למגרש הינה דרך צידו הימני, והיציאה דרך הצד השמאלי. אין להכנס מצד שמאל, ולנהוג נגד הכיוון, גם אם ראיתם מקום חניה פנוי קרוב ליציאה.

6) הורדת הילדים למי שאינו חונה נעשית במקום המסומן בלבד. מקום זה נמצא בצד ימין, סמוך לסככת הרכבים. אין להוריד ילדים מייד עם הכניסה למגרש החניה. דבר זה חוסם את הכניסה למגרש ולא מאפשר לרכבים אחרים להתקדם. יש מספר עמדות להורדת הילדים – עצרו בבקשה בעמדה הקדמית ביותר הפנויה, על מנת לאפשר לרכבים אחרים לעמוד אחריכם.

 

7)  יש להקפיד על נהיגה זהירה במיוחד בשטח המגרש, במיוחד בעת יציאה מחניה בנסיעה לאחור, שכן ילדים חוצים.

 

8) חניה או עצירה ממושכת במגרש החניה תיעשה באיזורי החניה המסומנים בלבד. (שימו לב כי יש איזור מסויים לחניית צוות - לא לחנות שם.) גם אם אתם ממתינים לילדיכם ברכב, במגרש החניה, עשו זאת במקום חניה מסומן ולא בנתיב הנסיעה. עצירת רכבים בצידי הנתיבים חוסמת מעבר של רכבים, יוצרת עומס והינה מסוכנת.

 

9) מעבר הולכי הרגל ממגרש חניה למתחם בית הספר מבוצע דרך שביל הולכי הרגל ומעבר החציה בלבד. אין ללכת על הכביש.

 

10) אין להכנס עם רכב לשטח שמעבר לשרשרת הברזל ומעבר החציה . מעבר החציה מוגן על ידי שרשרת ברזל אשר מטרתה להפריד ולחסום את המתחם בין כניסת הרכבים ומעבר הולכי הרגל.

 

11) היציאה מהחניון לרחוב הרצל מסוכנת. יש לנהוג משנה זהירות בעת יציאה מהמתחם לרחוב הרצל, ולהזהר מהולכי רגל ורוכבי אופניים על המדרכה, או רכבים החולפים במהירות. יש להמנע מלחסום את נתיב הנסיעה ברחוב הרצל כאשר נכנסים או יוצאים מהמתחם - על מנת להקל על "צוואר הבקבוק" הנוצר במעבר הצר בשער המכוניות החשמלי, ולאפשר זרימה חלקה יותר של רכבים בשער, אנו מבקשים מכל הנהגים לפנות ימינה בלבד ביציאה מהחניה, אל רחוב הרצל לכיוון דרום (דרך בן צבי). מי שאמור לנסוע לכיוון צפון, יכול לעשות פניית פרסה בצומת הסמוך עם בן צבי. אנו מודים מראש לכל הנהגים על שיתוף הפעולה.

12) למגיעים במוניות – שימו לב כי מעתה המוניות לא יוכלו להיכנס למתחם. העצירה להעלאת והורדת נוסעים, אפשרית לפני או אחרי השער ובשום אופן לא במקביל לשער בצורה שחוסמת את השער. הורים הנוסעים במוניות – נבקשכם להקפיד על כך ולהודיע לנהג המונית..
 

 

מספר הנחיות לגבי הבטיחות במתחם שאינן קשורות למגרש חניה:

 

א) יש להקפיד ולסגור את השער הפנימי של המתחם (שער הבמבוק) בכל שעות היממה. זה השער המונע יציאה של ילדים ממתחם ביה"ס המוגן למתחם בו נוסעים רכבים, וכן כניסת גורמים זרים למתחם בית החינוך. נא להקפיד שלא לפתוח את השער עבור דמות שאינכם מכירים אישית. גם אם זה אדם שהגיע לפגישה - הוא צריך לעבור דרך המאבטחת, להזדהות ולהרשם, ורק היא יכולה להכניס אותו.

 

ב) ככלל, לא תתאפשר יציאת ילדים מהמתחם ללא ליווי מבוגר. ילדים מכיתה ג' ומעלה רשאים לצאת ללא ליווי במידה וההורים השאירו אצל שמחה, מבעוד מועד,  אישור יציאה עצמאית לתלמיד. (ניתן לקבל את הטופס אצל שמחה).  ללא חתימת ההורים, אין אישור יציאה.


ג) פינוי מתחם בית חינוך אביב עם סיום הלימודים. לאחר סיום הלימודים בבית הספר והגנים (בשעה 16:00 לכל המאוחר) הילדים וההורים מתבקשים לפנות את מתחם ביה"ס (למעט במקרה של פעילות חוגים מעבר לשעה זו).  מי שמעונין להמשיך ולשחק עם חבריו לאחר שעה זו, מוזמן לעשות זאת בפארק החורשות הסמוך.
 
בית חינוך אביב, הכפר החקלאי מקווה ישראל. כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 4454 תל אביב, מיקוד 6104302  טלפון: 072-2422999, פקס: 03-6813002 , מייל: aviv@antro-tlv.org