בית חינוך אביב - האנתרופוסופי של תל אביב - קצת עלינו

קצת עלינו


בית חינוך "אביב" הוקם ביוזמה של הורים מכל רחבי ת"א-יפו, שהיו מעוניינים בחינוך ולדורף לילדיהם אחרי שנחשפו אליו במסגרות שונות. ההורים חברו יחד, התארגנו והקימו את "עמותת אביב לקידום החינוך ברוח ולדורף בת"א-יפו" המפעילה כיום את המוסד.

בית חינוך אביב הוא מוסד חינוכי צומח, הגדל עם הילדים הלומדים בו מדי שנה ומידי שנה נפתחת כיתה נוספת. השנה (תשע"ה) תפתח לראשונה כתה ז' כהמשך לכיתות א'-ו' הפועלות בו כיום וארבעת הגנים גן הפיקוס, גן הדקל, גן דפנה וגן הזית. 

בשנת 2011 קיבל בית החינוך הכרה ממשרד החינוך- גם הגנים וגם ביה"ס של בית חינוך אביב קיבלו רישיון והכרה של משרד החינוך כמוסד "מוכר שאינו רשמי". מדובר בהישג חשוב המהווה מנוף לביסוס המעמד של בית חינוך אביב כמוסד החינוך האנתרופוסופי של העיר ת"א-יפו. 

תכנית הלימודים של בית חינוך אביב מותאמת לתכנית הליבה (מקצועות החובה) של משרד החינוך, בתוספת שיעורי מקצוע (מקצועות רשות). התכנים אותם פורשים מורי בית חינוך אביב בפני הילדים כוללים את תכני מערכת החינוך הממלכתי, אך דרך הצגת הדברים נעשית באופן חוויתי-אמנותי, לאחר שהמורה מעבד את החומר ומתאים אותו לשלבים השונים בהתפתחות הילד. 

התפיסה הפלורליסטית היא מצפן ערכי לזהותו של בית חינוך אביב. אנו רואים מטרה חינוכית לפתח דו שיח מתמיד עם הסביבה הפיזית והאנושית, על כל רבדיה, וגווניה בת"א-יפו. תפיסה זו מתבטאת בפיתוח קהילה של הורים וילדים סביב בית החינוך.  

בית חינוך אביב מיועד לכלל תושבי העיר, שאיפתנו, להפוך עם הזמן לבית ספר ממלכתי, שיוכל לשרת גם אוכלוסיות שאינן יכולות לרכוש את החינוך שאנו מציעים כרגע. מרגע הקמתנו אנו פועלים לגיוס מלגות לימודים במטרה לסייע למשפחות המתקשות לשאת בעול התשלומים. אך לצד מאמץ מתמיד זה, אנו רואים מחויבות להיות מעורבים בזירה הציבורית ופעילים בקרב המוסדות העירוניים ולפעול לעיגון בית החינוך בעיר ולקידום סדר יום חינוכי חדש המגיע לכל ילד וילדה בעיר.עמותת אביב

עמותת אביב לקידום החינוך ברוח ולדורף בת"א-יפו נולדה
 מתוך צורך קהילתי-חינוכי והיא מורכבת מהורים המבקשים לגדלאת ילדיהם מתוך מודעותאחריות ושותפות. אחרי שנים של עבודה הצלחנו להפוך את החלום למציאות והקמנו את ביתחינוך אביבאנו מעניקים לילדינו את החינוך הטוב ביותר בלי להיכנע למרוץ המטורףלהישגיות ולחומריות שהפכו להיות ערךמרכזי בחברה שלנואנו מקנים לילדינו ידע וערכים שבעזרתם יוכלו לחיות חיים בריאים ומלאים.

העמותה פועלת ללא מטרת רווחחברים בה כל ההורים שילדיהם רשומים לבית חינוך אביב ומעגל נוסף של חברים תומכים והיא מחויבת לשמור על האוטונומיה של הצוות החינוכי בכל הקשור להתפתחות התשתית הפדגוגית של בית חינוך אביביחדעם זאת ההנהלה פועלת יחד עם הצוות החינוכי לפיתוח המרכיב החברתי והקהילתי של בית חינוך אביב

העמותה מגייסת לעיתים תרומות על מנת לסייע לאלו הנדרשים לכך.תרומה על סך 18,000 ש"ח התקבלה מVITALOP.COM עבור מלגה מלאה לשכר לימוד.

 
 
בית חינוך אביב, הכפר החקלאי מקווה ישראל. כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 4454 תל אביב, מיקוד 6104302  טלפון: 072-2422999, פקס: 03-6813002 , מייל: aviv@antro-tlv.org