בית חינוך אביב - האנתרופוסופי של תל אביב - שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

1. מתי נערך הרישום לגנים / ביה"ס לשנה הבאה?
תהליכי הבקשה לרישום נעשים החל מדצמבר. השלב הראשון הוא מילוי טופס בקשה לרישום לבית חינוך אביב. קבלה היא על בסיס מקום פנוי. 
 
2. אפשר לבוא לראות את ביה"ס/ הגן? 
כן, במסגרת תהליך הרישום יתקיים יום פתוח. באם תוזמנו ליום זה תוכלו אף לשבת בכיתה, להשתתף בשיעור ולהיות ילדים לרגע נוסטלגי אחד קטן. במסגרת היום הפתוח יוסבר גם תהליך הרישום הקליטה לביה"ס/הגנים.

3. מה הוא תהליך הרישום והקליטה לבית הספר?
תהליך הרישום לבית החינוך מתנהל על פי המסגרת המבוקשת - פרטים בקישור זה

 
3. האם יש הסעות לביה"ס?
כיום אין הסעות. בתחילת כל שנה, לאחר שההורים מכירים, מתארגנים בקבוצות לפי אזורים וחולקים את הנסיעות (קאר-פול). זה ירוק ואף נכון לילדים ולהורים. ילדי הכיתות הגבוהות, מתחילים לנסוע בקבוצות באוטובוס וחלק לא קטן מהמשפחות מגיעות גם באופנים.
 
4. מאילו אזורים בתל-אביב מגיעות המשפחות?
כחצי מהמשפחות הן ממרכז תל אביב והצפון הישן וחצי נוסף מאזור הכרם, נווה צדק, פלורנטין ופרויקטים חדשים ביפו.
יחד עם זאת מגיעות אלינו משפחות גם מאזורים צפוניים יותר של תל-אביב: רמת אביב, אזורי חן, צהלה, נווה שרת וכן גם מערים שכנות כגון חולון, רמת גן גבעתיים, בת ים ואף מספר ישובים קהילתיים.
 
5. האם ביה"ס / גנים מוכרים ע"י משרד החינוך?
כן. גם הגנים וגם ביה"ס זכו בהכרה ובמעמד של מוכר שאינו רשמי. כלומר, אנו פועלים תחת הפיקוח של משרד החינוך, מחויבים ללימודי הליבה ולכל הסטנדרטים של המשרד ככל בית ספר אחר. יחד עם זאת אנחנו לא במעמד של בי"ס ממלכתי ולכן גם לא זכאים לתקצוב של בי"ס ממלכתי אלא תקצוב נמוך בהרבה. בית חינוך אביב קם ונשען בקיומו על תשלומי הורים. יחד עם זאת, הוא נאבק לקבלת הכרה כבי"ס ממלכתי ייחודי על-אזורי. בשנה האחרונה החל משרד החינוך לקדם את האימוץ של מוסדות חינוך ולדורף בכל הארץ למסגרת החינוך הציבורי הממלכתי. אנחנו חלק מבתי הספר המובילים מהלך זה.

6.מה שעות הלימוד בבית חינוך אביב?
בית הספר
ימים א'-ה' 08:30-13:30
יום שישי 08:30-12:30
לילדים מכיתה ג' ומעלה גם ימים ארוכים, עד 14:30 או 15:30 בהתאם למערכת

צהרון בית הספר (לילדים עד כיתה ד')

ימים א'-ה' משעת סיום הלימודים ועד 16:00

גני הילדים
ימים א'-ה' 07:30-14:00
יום שישי 07:30-12:30

צהרון הגן
ימים א'-ה' 14:00-16:00
 
בית חינוך אביב, הכפר החקלאי מקווה ישראל. כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 4454 תל אביב, מיקוד 6104302  טלפון: 072-2422999, פקס: 03-6813002 , מייל: aviv@antro-tlv.org