בית חינוך אביב - האנתרופוסופי של תל אביב - שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

1. מתי נערך הרישום לגנים / ביה"ס לשנה הבאה?
תהליכי הבקשה לרישום נעשים החל מדצמבר לשנת הלימודים המתחילה בספטמבר לאחר מכן. השלב הראשון הוא מילוי טופס בקשה לרישום לבית חינוך. במהלך שנת הלימודים מתקיימים לעתים תהליכי קליטת תלמידים, לאותה השנה, על בסיס מקום פנוי בכיתות מסוימות. לפרטים נוספים, יש למלא טופס בקשה לרישום. הקבלה לבית הספר והגנים היא על בסיס מקום פנוי. בבית הספר ניתנת עדיפות לילדים בוגרי
גני ולדורף.


2. אפשר לבוא לראות את ביה"ס/ הגן? 
כן, במסגרת תהליך הרישום יתקיים יום פתוח. באם תוזמנו ליום זה תוכלו אף לשבת בכיתה, להשתתף בשיעור ולהיות ילדים לרגע נוסטלגי אחד קטן. במסגרת היום הפתוח יוסבר גם תהליך הרישום הקליטה לביה"ס/הגנים.

3. מה הוא תהליך הרישום והקליטה לבית הספר?
תהליך הרישום לבית החינוך מתנהל על פי המסגרת המבוקשת - פרטים בקישור זה

 
4. האם יש הסעות לביה"ס?

החל משנת הלימודים תשע"ח, עם מעבר בית הספר למשכנו החדש במקווה ישראל, הופעל מערך הסעות על ידי ההורים. ישנם מספר קווי מיניבוס שמבצעים איסוף בבוקר ממקומות שונים בעיר ומפזרים את הילדים לפי שעת סיום הלימודים שלהם. ההסעות מופעלות וממומנות על ידי
ההורים ולא על ידי בית הספר. עלות ההסעות בשנת הלימודים תשע"ח היא כ - 550 ש"ח לחודש לילד.
מספר לא מבוטל של ילדים מגיעים לבית הספר בתחבורה ציבורית (החל מכיתה ה') ובהתארגנויות של הורים להסעה משותפת (קאר-פול).
 
5. מאילו אזורים בתל-אביב מגיעות המשפחות?

ילדי בית חינוך אביב - הגנים ובית הספר, מגיעים מכל רחבי העיר תל אביב. כחצי מהמשפחות הן ממרכז תל אביב, הצפון הישן ואף מהשכונות הצפוניות (רמת אביב, הדר יוסף, ועוד), וחצי נוסף מדרום העיר - אזור הכרם, נווה צדק, פלורנטין ויפו. בית הספר והגנים קולטים, על בסיס מקום פנוי, גם ילדים מיישובים סמוכים לתל אביב.
 
6. האם ביה"ס / גנים מוכרים ע"י משרד החינוך?

כן. הגנים וביה"ס של עמותת אביב מוכרים על ידי משרד החינוך במעמד "מוכר שאינו רשמי". במסגרת זו אנו פועלים תחת הפיקוח של משרד החינוך, מחויבים ללימודי הליבה ולסטנדרטים השונים של משרד החינוך, תוך שמירה על הייחודיות הפדגוגית של החינוך האנתרופוסופי. בית החינוך פועל לקבלת הכרה כבי"ס ממלכתי ייחודי על-אזורי, במסגרת מהלך של משרד החינוך המקדם אימוץ של מוסדות חינוך ולדורף (אנתרופוסופי) בכל הארץ למסגרת החינוך הציבורי הממלכתי, ואנו מקווים להיכנס לתהליך הממלכתיות בעתיד הקרוב.

 

7. כמה ילדים יש בכיתה?

השאיפה שלנו היא לכיתות מלאות של כ 30-32 ילדים, המאפשרות למידה, יחס אישי והיכרות מעמיקה של מחנכ/ת הכיתה עם כל ילד וילדה ובמקביל מאפשרות מגוון חברתי מספק לילדים. אנו מנסים לבנות כיתות מאוזנות ככל האפשר מבחינת יחס בנים-בנות.
 

8. כמה גני ילדים וכמה כיתות בכל שכבה?

בבית החינוך יש כיום  4 קבוצות גן. 2 גנים צעירים לגילאי 2.5 - 4.5 ושני גנים בוגרים לגילאי 4 - 6.5. בבית הספר יש כיום כיתה אחת בכל שכבה. הלימודים בבית החינוך בשלב זה הינם עד סוף כיתה ח'. תכנית הפיתוח של בית החינוך לשנים הקרובות כוללת הקמת גן נוסף, והוספת כיתה מקבילה במסלול צומח החל מכיתה א'.
 

9. האם אתם קולטים ילדים עם צרכים מיוחדים?

עמותת אביב רואה חשיבות רבה בשילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בכיתות הלימוד שלנו, ככל שאנחנו מסוגלים לתת להם מענה נכון וראוי. בית חינוך אביב הוא מוסד חינוכי צעיר ובשל כך לא תמיד יש לו את כל המערכות התומכות שילדים עם צרכים מיוחדים זקוקים להן. במידה והדבר מתאפשר ונכון לילד או הילדה, אנו רואים בזה ברכה גדולה.
 

10. מהן שעות הלימוד בבית חינוך אביב?

בשנת הלימודים תשע"ח שעות הלימוד הינן:

בית הספר

ימים א'-ה' 08:30-13:15 עם יום לימודים ארוך עד השעה 15:15 לכיתות מסוימות (החל מכיתה ג') מס' פעמים בשבוע בהתאם למערכת השעות.

יום שישי 08:30-12:30

 

צהרון בית הספר (לילדים עד כיתה ג')

ימים א'-ה' משעת סיום הלימודים ועד 16:00

 

יתכן ויחול שינוי בשעות הלימודים בשנת הלימודים הקרובה.

 

גני הילדים

ימים א'-ה' 07:30-14:00

יום שישי 07:30-12:30

 

צהרון הגן

ימים א'-ה' 14:00-16:00

 

11. מה עלות שכר הלימוד והאם ניתנות מלגות?

כל עוד אנו במעמד "מוכר שאינו רשמי" מקור המימון העיקרי של בית הספר הינו שכר הלימוד ותרומות לעמותת אביב המשולמים על ידי ההורים. שכר הלימוד בשנת הלימודים תשע"ח עומד על 1,650 ש"ח לחודש בבית הספר (תשלום עבור 12 חודשים)
 
בית החינוך מעניק מלגות שכר לימוד לתלמידים שידם אינה משגת לשלם את שכר הלימוד המלא. המלגות משולמות מתוך תקציב העמותה, מוגבלות בהיקפן, ונעות בד"כ בין 5% - 15% משכר הלימוד, בהתאם לסיבת הבקשה.
 
בית חינוך אביב, הכפר החקלאי מקווה ישראל. כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 4454 תל אביב, מיקוד 6104302  טלפון: 072-2422999, פקס: 03-6813002 , מייל: aviv@antro-tlv.org