קצת עלינו


בית חינוך אביב הינו מרכז לחינוך וולדורף באיזור דרום תל אביב, המפעיל מערך חינוך לגיל הרך ובית ספר יסודי. מאז פתח את שעריו בשנת 2010, צמח בית חינוך אביב ומונה כיום כ 280 ילדים ו-50 אנשי צוות חינוכי בארבעה גנים לגילאי שנתיים וחצי עד שבע ובית ספר צומח לכיתות א'-ח'.  

הן הגנים והן בית הספר היסודי של בית חינוך אביב קיבלו רישיון והכרה של משרד החינוך כמוסד "מוכר שאינו רשמי" ולאחר מכן גם הכרה כבית ספר ייחודי. 

תכנית הלימודים של בית חינוך אביב מקיפה והוליסטית, מותאמת לתכנית הליבה (מקצועות החובה) של משרד החינוך, בתוספת שיעורי מקצוע (מקצועות רשות). בהתאם, התכנים אותם פורשים מורי בית חינוך אביב בפני הילדים כוללים את תכני מערכת החינוך הממלכתי, אך הלימוד הוא חוויתי-אמנותי, מביא לאיזון ומשמעת, מלמד את הילדים להיות יוצרים, פעילים ובעלי עמוד שידרה מוסרי, ובנוסף, מותאם לשלבי ההתפתחות השונים של הילדים. 

חינוך וולדורף דוגל בפשטות, בחיבור לטבע ולמחזוריותו, בעיסוק במלאכות יד ויצירה ופעילות גופנית, למוסיקה ותנועה, ובבניית ערכים חברתיים המהוים את התשתית לבוגר, במעורבות אקולוגית-סביבתית ובפלורליזם ואחווה אנושית והכל תוך הקשבה והתבוננות של המחנכים אל נפש הצעיר המתפתחת תוך חוויית גילוי העולם והלימוד. התלמידים בבית חינוך אביב לא רק לומדים בכיתה, הם גם מבלים שעות רבות בחוץ - שותלים וזורעים, מגדלים ירקות, מדליקים אש ויוצאים לטיולים רבים כחלק מפעילות השגרה

התפיסה הפלורליסטית היא מצפן ערכי לזהותנו. אנו רואים מטרה חינוכית לפתח דו שיח מתמיד עם הסביבה הפיזית והאנושית, על כל רבדיה, וגווניה בת"א-יפו. תפיסה זו מתבטאת בפיתוח קהילה של הורים וילדים סביב בית החינוך. על אף מיקומו של בית הספר בכפר הנוער מקווה ישראל, הוא מיועד לכלל תושבי העיר תל אביב-יפו. אתם מוזמנים להצטרף אל מקום המציע שילוב ייחודי של צוות חינוכי המציע לילדים גישה אנושית נדירה, נסיון מקצועי רב ולווי פדגוגי שוטף של בכירי החינוך האנתרופוסופי בארץ, זאת בצד הריגוש של קהילה בונה, הולכת וגדלה, המעצבת בכוחות עצמה את ייחודה ועתידה.